Всичко за Мекотели

Всичко за Мекотели

Всичко за Мекотели

Blog Article



Към храносмилателната система се развиват слюнни жлези и черен дроб, а към кръвоносната система се развива сърце. Дихателната система при водните мекотели е съставена от кожни хриле, а при сухоземните от бял дроб. Отделителната система е съставена от бъбреци, които представляват видоизменени метанефриди. Единия им край е свързан с околосърцевата торбичка, от която приемат непотребните вещества. Другият им край се отваря в мантийната празнина, където веществата се изхвърлят. Нервната система е изградена от няколко чифта ганглии, разположени в различни части на тялото и свързани помежду си чрез нервни връзки. Имат добре развити сетивни органи.

Разбиране на статините, лекарствата за защита на сърцето

Циркулаторниот систем е од отворен тип и е составен од срце со преткомора и комора, крвни садови и лакуни.

Лушпите од забите, познати и како скафоподи, имаат долги, цилиндрични школки со пипала кои се протегаат од едниот крај, кои овие мекотели ги користат за јаже за плен од околната вода.

Ракообразните и мекотелите се ловят от крайбрежните рибари с помощта на прости методи. Омари, например, със саксии със стръв, които се потапят в морето и редовно се проверяват. Също така, не всеки уловен омар стига до пазара, тъй като минималният размер на животните е точно определен.

Повеќето од членовите на оваа група или немаат школки, или имаат мали внатрешни школки.

Тялото придобива зелен цвят и организма придобива способността да добива енергия от фотосинтеза.

Повечето мекотели са морски животни, които живеят в местообитания от плитки крайбрежни зони до дълбоки води.

Топлина и влажност. Този конкретен вирус процъфтява в топъл и влажен климат, така че може да видите повече пробиви във вашия район в зависимост от климата, в който живеете.

При останалите представители той преминава през метаморфоза, като при различните класове се наблюдават специфични особености.

Мекотелите обикновено се размножават по полов път, въпреки че някои (охлюви и охлюви) са хермафродити, те все пак трябва да се чифтосват, за да оплодят яйцата си.

Двучерупчестите са група мекотели, която включва миди, миди , стриди, миди, мекотели черупки, бръсначи, черупки на Венера, сондажи, корита и много други (някои от които живеят в дълбоките води и все още не са идентифицирани).

Повеќето полжави, главно, ползат со стапалото. Тие се жители на слатките и солените води, а некои од нив живеат и на копно;

Страници за излезли от системата редактори научете повече Приноси

Report this page